Linde H80T/900-03 2156hours+Perkins+sideshift+4xhydrauli
Categoria
Carrelli elevatori GPL
Marca/modello
Anno di costruzione
2004
Ore di utilizzo
2.156 h
Ubicazione della macchina
IJsselmuiden, Overijssel
Paese
Paesi Bassi
Valutazione generale
1
Mascus ID
41E22635
DETTAGLI
Numero di ruote
4
Max. capacità di sollevamento
8.000 kg
Altezza sollevamento
5.300 mm
Ingombro minimo
3.900 mm
Tipo di montante
Doppia
Forca retrattile
Traslatore
Cabina
Chiusa
Tipo pneumatici
Pneumatici solidi sagomati
Trasmissione
hydrostaat
Produttore motore
Perkins
Peso totale
13.810 kg
Accessori
3rd valve
4th valve
Vetro tettuccio
Riscaldatore
Altre informazioni
Make: Linde Type: H80T/900-03 Year of manufacture: 2004 Hours: 2,156 hours Fuel: LPG Lifting capacity: 8,000 kg at 900 mm Lifting height: 530 cm Clearance height: 390 cm Own weight: 13,810 kg power steering hydrostatic solid rubber tires duplex mast see-through mast sideshift 4th hydraulic valve cabin lighting heater 6-cylinder Perkins engine This is a nice and well-functioning forklift. The price is without a gas cylinder. For more information, please call or email. Trade-in and transport are possible.