Hyster H16.00XM-12
Prezzo su richiesta
Stampa
INFORMAZIONI
Categoria
Carrelli elevatori diesel
Marca/modello
Hyster H16.00XM-12
Anno di costruzione
2019
Ore di utilizzo
2.468 h
Paese
Danimarca
Mascus ID
CFFAA1C6
DETTAGLI
Stock interno nr.
3315
Max. capacità di sollevamento
16.000 kg
Altezza sollevamento
4.000 mm
Tipo di montante
Doppia
Distance of centre of gravity
1.200 mm
Forca retrattile
Traslatore integrale
Lunghezza forca
2.440 mm
Ingombro minimo
3.650 mm
Cabina
Chiusa
Motore
Cummins QSB 6.7
Altre informazioni
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 5400
Maskinbredde (mm): 2550
Gaffelbredde (mm): 200
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: Nødstop|Kopholder|Bakkamera|Justerbar ratstamme|12V udtag|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|Aircondition|Panoramaspejl|Mekanisk sæde|Visker/vasker bagrude 24V|Mini-lever|Armlæn venstre|Radio med højttalere|Visker/vasker toprude 24V|Vægtdisplay